Земельні питання та екологія

 1. Приватизація земельних ділянок
 2. Користування земельними ділянками
 3. Оренда землі
 4. Купівля-продаж землі
 5. Використання природних ресурсів
 6. Екологічні вимоги
 7. Природоохоронні зони

1. Приватизація земельних ділянок

Відповідно до чинного законодавства України для підтвердження права власності на землю необхідно отримати державний акт на земельну ділянку.

На кожну земельну ділянку необхідно мати окремий державний акт.

Для того, щоб розпочати процес одержання державного акту, необхідно отримати дозвіл у відповідній раді громади. Для цього необхідно написати заяву на ім’я сільського голови. Цю заяву можна оформити та відправити онлайн за допомогою нашого сайту.

Оформити заяву

Далі питання про виділення земельної ділянки має бути проголосованим на сесії сільської ради. У випадку схвалення цього проекту документи будуть передані до районного відділу з питань земельних відносин. Оформлення державного акту може зайняти до 3 місяців.

2. Користування земельними ділянками

Ви можете отримати земельну ділянку у користування для ведення підсобного господарства, її можна використати як город тощо.

Для отримання земельної ділянки в користування фізична особа повинна відповідати таким вимогам:

 • постійно проживати на території громади протягом щонайменше останніх 6 місяців;
 • не володіти за правом приватної власності чи мати у користуванні земельні ділянки площею більше 0,75 га.

У випадку відсутності земельних ділянок у резерві земель, що перебувають у власності ради громади, виділення земельних ділянок у користування фізичним чи юридичним особам може не здійснюватись.

Для того, щоб почати процедуру одержання земельної ділянки у користування, необхідно подати заяву до ради громади. Це можна зробити на нашому сайті.

Оформити заяву

Землевпорядник громади перевірить вказані Вами у заяві дані та подасть пропозиції щодо виділення земельної ділянки. Рада громади може прийняти рішення про відмову у видачі ділянки у користування.

Рада громади залишає за собою право скасування рішення про надання земельної ділянки у користування у випадку порушення вимог щодо її цільового призначення чи вчинення інших дій, що призводять або можуть призвести до нанесення шкоди землі. У випадку початку процедури скасування дозволу, Ви будете повідомлені про це у письмовій формі за 30 днів до набуття чинності рішенням про скасування дозволу. Якщо рішення про скасування дозволу на користування земельною ділянкою було прийнято після проведення посівної, то воно набуває чинності одразу після збору урожаю або 15 листопада відповідного року. Рада громади не несе відповідальності за втрачену вигоду фізичної особи.

3. Оренда землі

Для того, щоб отримати земельну ділянку в оренду, необхідно подати заяву до ради громади. У заяві необхідно вказати вид діяльності, яким Ви плануєте займатись на ділянці та іншу необхідну інформацію.

За поданою Вами інформацією землевпорядник підбере земельну ділянку та подасть пропозиції на розгляд сільського голови та ради громади. У випадку ухвалення рішення про надання земельної ділянки в оренду, Вам необхідно буде сплатити вартість оренди, яка передбачена у рішенні ради громади. Оплата повинна бути проведена протягом 30 днів із дня набуття чинності рішенням сільської ради. В іншому випадку, сільська рада залишає за собою право скасувати рішення про надання землі в оренду в односторонньому порядку.

Для отримання в оренду водойм (ставків) передбачена окрема процедура.

4. Купівля-продаж землі

Фізичні особи мають право укладати договори купівлі-продажу земельних ділянок, що знаходяться у їх приватній власності.

Зверніть увагу, що у 2016 році в Україні встановлено мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення.

Для укладення договору купівлі-продажу земельної ділянки Вам необхідно буде звернутися до нотаріуса для засвідчення договору. При цьому обов’язково необхідно надати державний акт про право власності на земельну ділянку. Всі інші питання регулюються чинним законодавством України.

5. Використання природних ресурсів

Для того, щоб використовувати природні ресурси із родовищ (пісок, глина, камінь тощо) необхідно отримати дозвіл у раді громади. Для отримання дозволу необхідно лише подати дані про кількість тієї чи іншої копалини чи ресурсу у відповідній заявці та сплатити збір за користування ресурсами.

Фізичні особи можуть подати заявку на користування природними ресурсами через Інтернет, скориставшись нашим сайтом.

Подати заявку

Строк розгляду заявки – до 3 робочих днів. Оплатити необхідно протягом 14 днів із дня прийняття рішення про надання дозволу на користування земельною ділянкою. Плата за розгляд заявки не стягується.

Виданий дозвіл ви також зможете отримати на адресу Вашої електронної пошти та самостійно її роздрукувати та пред’явити на вимогу.

6. Екологічні вимоги

Домогосподарства підпадають під екологічні вимоги громади. Домогосподарствам заборонено:

 • виливати чи розсипати радіоактивні чи токсичні речовини на ґрунт, у тому числі і на території, що належить членам домогосподарства на праві приватної власності;
 • розпилювати токсичні та заборонені чи несертифіковані отрутохімікати;
 • зберігати на своїй території шкідливі речовини поза приміщеннями чи у великих кількостях за умови нанесення шкоди якості повітря (наприклад, заборонено встановлювати мазутні ями тощо);
 • зливати отруйні та токсичні речовини у системи водовідведення;
 • скидати та /або зливати відходи у водойми (річки, ставки, струмки);
 • допускати появу значної постійної задимленості, особливо токсичними речовинами, що призводить до погіршення стану здоров’я жителів.

У випадку порушення вказаних вимог, адміністрація громади залишає за собою право вживати заходи адміністративного характеру щодо порушників цих правил.

Ви можете повідомити про порушення екологічних вимог з боку домогосподарства, що розташоване на території громади, скориставшись нашим сайтом.

Повідомити

7. Природоохоронні зони

До природоохоронних зон на території на території громади належать:

 • річки, струмки, озера, ставки та інші природні та штучні водойми;
 • території у радіусі 25 м від джерел прісної води (може бути змінене у залежності від конкретного випадку);
 • парки, сквери, зони зелених насаджень, історичні кладовища;
 • ліси;
 • руїни замку;
 • заказник “Станіславів яр”.

Вчинення дій, що призводять до завдання шкоди навколишньому природному середовищу у зазначених природоохоронних зонах переслідується законом. Благоустрій територій здійснюється відповідно до загальних принципів та вирішується для кожного об’єкта окремо.

Ви можете повідомити про забруднення чи порушення правил господарської та іншої діяльності у природоохоронних зонах, скориставшись нашим сайтом.

Повідомити